Utrecht heeft innovatieve laadpunten voor de pleziervaart

maandag 20 april 2020
timer 1 min
De markt voor elektrische boten wordt steeds groter en daarmee groeit ook de behoefte aan goed bereikbare oplaadpunten. Daarom ontwikkelde Orange Power Systems de meerpaal; een slimme, duurzame en veilige stroomvoorzieningskast voor met name de recreatieve vaart.

De walstroomkast voor de pleziervaart ziet eruit als een meerpaal en wordt ingezet om elektrische pleziervaart boten op te laden. Volgens Sjors van de Zanden, technisch directeur bij Orange Power Systems, past een dergelijk laadpunt door haar ontwerp naadloos in de omgeving en stelt gemeenten in staat om het landschapsbeeld niet te verstoren en tegelijkertijd te voldoen aan de groeiende behoefte en noodzaak voor laadpunten ten behoeve van de pleziervaart. 

De eerste oplaad-Meerpalen zijn onlangs geleverd en geplaatst op verschillende locaties in de gemeente Utrecht. Dat is ook hard nodig. In 2019 bleek uit cijfers van de gemeente Utrecht dat steeds meer bezitters van een ligplaats een emissievrije boot hebben. Daarnaast wil de gemeente vanaf 2021 alleen nog maar 'schone' recreatieboten toelaten in de wateren in en rond de stad. 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Klimaatadaptieve stad begint in eigen tuin

16 apr om 12:10 uur

Oldenzaal wil groener worden en roept inwoners op om mee te doen. Met de Groenblauwe Tuinsubsidie kunnen…

Lees verder »
flash_onNieuws

Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

10 apr om 09:19 uur

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke…

Lees verder »
flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe koppelen gemeente én bewoners in Deventer het regenwater van het riool af?

26 mrt om 08:57 uur

Ongeveer zestig procent van de binnenstedelijke ruimte in Deventer is in particuliere handen. Om de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beweegvriendelijke openbare ruimte: van visie naar praktijk

21 mrt om 08:00 uur

Een vader die met zijn kind een slingerpaadje neemt in plaats van de rechte stoep. Een groep jongeren die op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterberging in de wegfundering: ruimtebesparend en effectief

20 mrt om 08:45 uur

Door waterberging in de wegfundering te integreren, ontstaat er bovengronds meer ruimte voor andere functies.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een groener dorpsplein als podium voor Geffen

19 mrt om 08:33 uur

We zien het meer en meer, versteende dorps- of stadspleinen die worden omgetoverd in een groene verblijfsruimte…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt om 11:09 uur
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »