Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

donderdag 10 april 2025

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke leefomgeving? Op 15 april in Den Bosch en 15 mei in Almelo organiseert de Beweegalliantie het Actief Werkbezoek Leefomgeving. Deze bijeenkomsten zijn bedoeld om inzicht te geven in hoe een gezonde leefomgeving kan bijdragen aan het welzijn van de gemeenschap. Tijdens deze dagen zullen deelnemers ontdekken hoe ze hun eigen omgeving kunnen transformeren om beweging en gezondheid te bevorderen.

Tijdens het Actief Werkbezoek Leefomgeving gaan we in op de vraag hoe we gezamenlijk beleid concreet kunnen vertalen naar integrale beweegoplossingen in de openbare ruimte om initiatieven op te starten en/of door te ontwikkelen. Dit doen we aan de hand van het Athletic Skills Model (ASM). De werksessie is bedoeld voor lokale beleidsbepalers, initiatiefnemers zoals sportbedrijven en welzijnsorganisaties, en alliantiepartners die samen willen werken aan een beweegvriendelijke leefomgeving.

Wat kun je verwachten? Inspiratie en inzichten over hoe beleid, programmering, organisatie en samenwerking hand in hand gaan voor een integrale aanpak. Praktijkvoorbeelden zoals de Skills Garden en hoe gemeenten hun leefomgeving beweegvriendelijker maken. Interactieve werksessies waarin we samen obstakels in kaart brengen en concrete vervolgstappen formuleren voor jouw gemeente en/of initiatief. Daarnaast zijn er netwerkmogelijkheden met experts, beleidsmakers en initiatiefnemers.

Wil jij bijdragen aan een beweegvriendelijke leefomgeving en direct handelingsperspectieven opdoen voor jouw gemeente of organisatie? Meld je aan via de website van de Beweegalliantie en zet de eerste stap naar een gezondere toekomst.

Dinsdag 15 april in Den Bosch: Aanmelden
Donderdag 15 mei in Almelo: Aanmelden

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Breda uitgeroepen tot meest speelvriendelijke gemeente van Nederland

11 apr om 13:21 uur

De gemeente Breda heeft de Jantje Beton Prijs 2024 gewonnen en mag zich de komende twee jaar de meest…

Lees verder »
flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe koppelen gemeente én bewoners in Deventer het regenwater van het riool af?

26 mrt om 08:57 uur

Ongeveer zestig procent van de binnenstedelijke ruimte in Deventer is in particuliere handen. Om de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beweegvriendelijke openbare ruimte: van visie naar praktijk

21 mrt om 08:00 uur

Een vader die met zijn kind een slingerpaadje neemt in plaats van de rechte stoep. Een groep jongeren die op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterberging in de wegfundering: ruimtebesparend en effectief

20 mrt om 08:45 uur

Door waterberging in de wegfundering te integreren, ontstaat er bovengronds meer ruimte voor andere functies.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een groener dorpsplein als podium voor Geffen

19 mrt om 08:33 uur

We zien het meer en meer, versteende dorps- of stadspleinen die worden omgetoverd in een groene verblijfsruimte…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt om 11:09 uur
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »
flash_onNieuws

Apeldoorn, Utrecht en Breda genomineerd voor meest speelvriendelijke gemeente

13 mrt om 08:17 uur
Apeldoorn, Utrecht en Breda zijn genomineerd voor de Jantje Beton Prijs 2025. Dit jaar staat het thema…
Lees verder »