Smart City Consultatie: het is tijd voor de volgende stap

maandag 4 juni 2018
timer 1 min
In de afgelopen jaren zijn er talloze Smart City pilots geweest. Nu de eerste lessen geleerd zijn, is het tijd voor opschaling. Binnen overheden zijn echter nog veel vraagtekens hoe opschaling mogelijk is. Daarnaast lijkt een stevige positie nodig te zijn bij het uitvragen van Smart City-oplossingen.

Om de praktische belemmeringen voor het opschalen in beeld te brengen wordt een publieke consultatie gehouden. Met de consultatie wordt getracht een beeld krijgen waar bij publieke organisatie (lokaal, regionaal en nationaal) behoefte aan is om de Smart City opschaling mogelijk te maken.

Consultatiesessies

De consultatie wordt uitgevoerd met medewerking van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, Rijkswaterstaat en de stichting Nationaal Smart City Living Lab. De consultatie richt zich op de praktische belemmeringen waarmee partijen te maken hebben.

 

Er zijn sessies in Roermond/Maastricht, Breda, Nijmegen, Utrecht, Haarlem en Zwolle. Meer informatie en aanmelden: www.slimstestad.nl/consultatie

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Klimaatadaptieve stad begint in eigen tuin

16 apr om 12:10 uur

Oldenzaal wil groener worden en roept inwoners op om mee te doen. Met de Groenblauwe Tuinsubsidie kunnen…

Lees verder »
flash_onNieuws

Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

10 apr om 09:19 uur

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke…

Lees verder »
flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe koppelen gemeente én bewoners in Deventer het regenwater van het riool af?

26 mrt om 08:57 uur

Ongeveer zestig procent van de binnenstedelijke ruimte in Deventer is in particuliere handen. Om de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beweegvriendelijke openbare ruimte: van visie naar praktijk

21 mrt om 08:00 uur

Een vader die met zijn kind een slingerpaadje neemt in plaats van de rechte stoep. Een groep jongeren die op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterberging in de wegfundering: ruimtebesparend en effectief

20 mrt om 08:45 uur

Door waterberging in de wegfundering te integreren, ontstaat er bovengronds meer ruimte voor andere functies.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een groener dorpsplein als podium voor Geffen

19 mrt om 08:33 uur

We zien het meer en meer, versteende dorps- of stadspleinen die worden omgetoverd in een groene verblijfsruimte…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt om 11:09 uur
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »