Boeiende sessies tijdens Building Holland

woensdag 26 februari 2020
timer 4 min
Tijdens de driedaagse beurs Building Holland worden er verschillende interessante side events georganiseerd. We hebben er een aantal voor u op een rijtje gezet. Lees meer over de onderwerpen en meld je gratis aan voor de events. Building Holland wordt gehouden van 24 tot en met 26 maart in de RAI Amsterdam.

Bewonersparticipatie en gedragsverandering
24-03-2020
10:00 - 12:00


Het beeld wordt steeds scherper. Een succesvolle energietransitie valt of staat bij de acceptatie en participatie van burgers. Wat gebeurt er achter de voordeur, hoe krijg je bewoners mee en wat bepaalt hun gedrag? In dit seminar delen experts hun kennis en ervaringen. Profiteer hiervan en oordeel zelf: wat betekent dit voor jou of jouw organisatie? Hoe speel jíj in op de nukken of juist kracht van de burger? Moet jouw aanpak, dienstverlening of product wijzigen? Wat kunnen we van elkaar leren en hoe kunnen eigenaren, beheerders en het bedrijfsleven samen optrekken richting de burger en gebruik maken van hun kracht?

Dit seminar is interessant voor iedereen die een rol speelt bij de verduurzaming van onze woonomgeving. En daarbij te maken krijgt met bewoners. Dan wel als eigenaar, verhuurder of beheerder van woningen. Dan wel als aannemer, adviseur, installateur, leverancier of (andere) dienstverlener op het gebied van de bouw en energie.

Meld u aan



De impact van gezonde gebouwen voor gebruiker en omgeving
25-03-2020
13:30 - 16:30


Geen werkgever kan zich meer een kantoor oude stijl veroorloven. En aannemers moeten meer dan ooit nadenken over de luchtkwaliteit in de huizen die zij bouwen. Zijn alle maatregelen, zoals flexibel werken in een gezonde, stimulerende omgeving, of de aanstaande BENG ook echt succesvol en wat zijn de belangrijkste bijdragen daaraan? Welke maatregelen horen zeker in een gebouw anno 2020 thuis en welke behoren tot de keuzemogelijkheden. Diverse deskundigen, onafhankelijk of vanuit de praktijk (vastgoed, technologie) leveren verschillende nieuwe invalshoeken en inzichten op.


Meld u aan

Kick off Actieprogramma ‘Klimaat Adaptief bouwen met de Natuur’
26-03-2020
13:30 - 16:00

De Nederlandse natuur verschraalt in rap tempo. De biodiversiteit neemt gevaarlijk snel af. De verandering van het klimaat zorgt bovendien voor extremere weersomstandigheden, zoals felle hoosbuien en langdurige droogte. Ook hittestress wordt een groter probleem, met name in verstedelijkt gebied. 
De brancheverenigingen Bouwend Nederland, NVB-bouw en NEPROM willen hier iets aan doen. Door natuurwaarden en klimaatadaptatie expliciet mee te nemen in nieuwbouw planontwikkelingen zijn we beter voorbereid op extreme omstandigheden, en kunnen we helpen het tij te keren.


Hierbij hebben we de hulp en inzet nodig van onze leden, van ontwerpers, gemeenten, waterschappen en natuurorganisaties. Gezamenlijk willen we de bestaande kennis en ervaring bundelen om tot nieuwe natuurrijke bouwprojecten te komen, met meer waarde voor de bewoners. Inleidingen van: televisietuinman Lodewijk Hoekstra (NL Greenlabel), onderzoeker Robbert Snep (Wageningen Environmental Research), ontwerper Hiltrud Pötz (Atelier GroenBlauw) en Claudia Bouwens (NEPROM, programmaleider klimaatadaptief bouwen met de natuur).

Vervolgens kunt u drie uit zes projecten kiezen en maakt u kennis met leerzame voorbeelden van groene woningontwikkelingen. U kunt kiezen uit:

  • Erik Gathier, conceptontwikkelaar ERA Contour over de groene woontoren Linck in de Binckhorst, Den Haag.
  • Stijn Koole, landschapsarchitect en partner bij Bosch Slabbers over de klimaattuin in woonproject Poortmeesters in Delft.
  • Hiltrud Pötz, directeur Atelier Blauwgroen, over de natuurinclusieve sociale huurwoningen Hof van Heden in Rotterdam, 10 jaar geleden opgeleverd.
  • Arjaan Hoogenboom, stedenbouwkundige van gemeente Delft, over de binnenstedelijke ontwikkeling Nieuw Delft met groen en water als oplossing voor de klimaatopgave.
  • Frank Vonk, landschapsarchitect bij AM over Wonen op landgoed Wickevoort in Haarlemmermeer. Ontwikkeling waarbij nieuwe woningen, bestaande voorzieningen en het landschap elkaar versterken.
  • Jac Vries, directeur VBM ontwikkeling, over de pluspunten van natuur in combinatie met woongebieden, met als voorbeeld: Stad van de Zon Heerhugowaard.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Klimaatadaptieve stad begint in eigen tuin

16 apr om 12:10 uur

Oldenzaal wil groener worden en roept inwoners op om mee te doen. Met de Groenblauwe Tuinsubsidie kunnen…

Lees verder »
flash_onNieuws

Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

10 apr om 09:19 uur

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke…

Lees verder »
flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe koppelen gemeente én bewoners in Deventer het regenwater van het riool af?

26 mrt om 08:57 uur

Ongeveer zestig procent van de binnenstedelijke ruimte in Deventer is in particuliere handen. Om de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beweegvriendelijke openbare ruimte: van visie naar praktijk

21 mrt om 08:00 uur

Een vader die met zijn kind een slingerpaadje neemt in plaats van de rechte stoep. Een groep jongeren die op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterberging in de wegfundering: ruimtebesparend en effectief

20 mrt om 08:45 uur

Door waterberging in de wegfundering te integreren, ontstaat er bovengronds meer ruimte voor andere functies.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een groener dorpsplein als podium voor Geffen

19 mrt om 08:33 uur

We zien het meer en meer, versteende dorps- of stadspleinen die worden omgetoverd in een groene verblijfsruimte…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt om 11:09 uur
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »