40 maatregelen voor impuls aan Oud-Crooswijk

dinsdag 10 oktober 2017
timer 1 min
De gemeente Rotterdam maakt 9 miljoen euro vrij om de openbare ruimte van Oud-Crooswijk op te knappen. Een pakket van 40 maatregelen moet de wijk een nieuwe impuls geven.

De maatregelen richten zich niet alleen op de inrichting van de openbare ruimte, maar dienen ook de sociale cohesie in Oud-Crooswijk te verbeteren. Bij het opstellen van de plannen werden de bewoners betrokken. Het doel is om de bewoners tevredener te krijgen en de wijk plezieriger en leefbaarder.

 

De maatregelen uit het plan zijn verdeeld in vier thema’s: jeugd, volwassenen, buitenruimte en gebiedsontwikkeling. Naast de eerdergenoemde voorbeelden zijn er straks ook meer jongerenwerkers en schuldhulpverleners actief, worden straten opgeknapt en begeleiden extra coaches mensen met een uitkering bij het vinden van werk.

 

Bekijk hier het actieplan

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Klimaatadaptieve stad begint in eigen tuin

16 apr om 12:10 uur

Oldenzaal wil groener worden en roept inwoners op om mee te doen. Met de Groenblauwe Tuinsubsidie kunnen…

Lees verder »
flash_onNieuws

Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

10 apr om 09:19 uur

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke…

Lees verder »
flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe koppelen gemeente én bewoners in Deventer het regenwater van het riool af?

26 mrt om 08:57 uur

Ongeveer zestig procent van de binnenstedelijke ruimte in Deventer is in particuliere handen. Om de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beweegvriendelijke openbare ruimte: van visie naar praktijk

21 mrt om 08:00 uur

Een vader die met zijn kind een slingerpaadje neemt in plaats van de rechte stoep. Een groep jongeren die op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterberging in de wegfundering: ruimtebesparend en effectief

20 mrt om 08:45 uur

Door waterberging in de wegfundering te integreren, ontstaat er bovengronds meer ruimte voor andere functies.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een groener dorpsplein als podium voor Geffen

19 mrt om 08:33 uur

We zien het meer en meer, versteende dorps- of stadspleinen die worden omgetoverd in een groene verblijfsruimte…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt om 11:09 uur
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »