GeoRapid voegvulling tegen onkruid

maandag 13 oktober 2014
timer 2 min
Wetende dat onkruid groeit doordat de voedingsbodem in de voegen tussen bestratingselementen voedingsstoffen en vocht bevat, is het recept voor het voorkomen van onkruidgroei relatief eenvoudig: zorg dat de voeg geen toegang biedt. Bij natuursteenverhardingen werken wij al jaren met voegvulling, simpelweg omdat natuursteenelementen niet 'koud tegen elkaar' gestraat kunnen worden. Die ervaring leert ons dat de voegen die goed gevuld zijn met polymeervoegmiddel geen bodem geven voor onkruidgroei.

 

Van onkruidbestrijding naar onkruidpreventie

Onkruidbestrijding is een dure vorm van symptoombestrijding waar gemakkelijk op bespaard kan worden door - zeker op plekken waar de (borstel)machine niet kan komen -de voegen van bestaande bestrating te vullen met een bovenlaag van GeoRapid. Bij nieuwe bestrating is het aan te bevelen de complete voeghoogte meteen met GeoRapid in te vegen, waardoor de bestrating jarenlang gevrijwaard is van onkruidgroei. Het simpelweg schoonhouden met kunststof borstels op de veegzuigwagen volstaat dan.
 

Milieu en onkruidbestrijding hand in hand?

Minder gif, meer CO2! De methoden om onkruid gifvrij te bestrijden gaan allemaal gepaard met het verbranden van koolwaterstoffen. Hetzij om het onkruid te verbranden hetzij om het water warm te stoken waarmee het onkruid gestoomd wordt. Hoe je het ook bekijkt, het blijven methoden achteraf. Door GeoRapid gaan het elimineren van gifgebruik en het terugdringen van CO2 uitstoot hand in hand.
 

Preventie loont

Het zou niet reëel zijn om te denken dat alle mechanische bestrijding overbodig gemaakt kan worden, maar zeker op die plaatsen waar of mechanische bestrijding overlast veroorzaakt (binnenstedelijk gebied) of waar mechanische bestrijding niet makkelijk is (verkeersdruppels, oversteekplaatsen, scheidingsstroken, parkeerhavens, etc.) is er al gauw financiële besparing en maatschappelijke winst.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

10 apr om 09:19 uur

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke…

Lees verder »
flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe koppelen gemeente én bewoners in Deventer het regenwater van het riool af?

26 mrt om 08:57 uur

Ongeveer zestig procent van de binnenstedelijke ruimte in Deventer is in particuliere handen. Om de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beweegvriendelijke openbare ruimte: van visie naar praktijk

21 mrt om 08:00 uur

Een vader die met zijn kind een slingerpaadje neemt in plaats van de rechte stoep. Een groep jongeren die op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Waterberging in de wegfundering: ruimtebesparend en effectief

20 mrt om 08:45 uur

Door waterberging in de wegfundering te integreren, ontstaat er bovengronds meer ruimte voor andere functies.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een groener dorpsplein als podium voor Geffen

19 mrt om 08:33 uur

We zien het meer en meer, versteende dorps- of stadspleinen die worden omgetoverd in een groene verblijfsruimte…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt om 11:09 uur
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »
flash_onNieuws

Apeldoorn, Utrecht en Breda genomineerd voor meest speelvriendelijke gemeente

13 mrt om 08:17 uur
Apeldoorn, Utrecht en Breda zijn genomineerd voor de Jantje Beton Prijs 2025. Dit jaar staat het thema…
Lees verder »