Utrechtse singels veiliger door tekening Dick Bruna

woensdag 29 maart 2017
timer 1 min
Speciale Dick Bruna attentieborden van ‘Leer in het Verkeer’ moeten de singels in Utrecht verkeersveiliger maken. De borden zijn onlangs door de gemeente Utrecht geplaatst bij de Utrechtse Tolsteegsingel en bij de Maliesingel.

“De weg is comfortabeler gemaakt voor fietsers zodat ze minder door het drukke centrum hoeven te rijden. De singels zijn van gevel tot aan het water aangepakt waarbij er meer ruimte is ontstaan voor langzaam verkeer en het autoverkeer zich daar meer naar moet voegen”, legt Marijn Kik, beleidsadviseur Mobiliteit, uit.


De vrolijke attentieborden trekken onbewust de aandacht van de weggebruikers. Door de tekening van Bruna wordt direct de associatie gewekt met kinderen, waardoor de weggebruiker zich ervan bewust is dat er kinderen zijn in de omgeving. Dit stimuleert automobilisten om de snelheid aan te passen en extra alert te zijn.


Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Omgevingsvisie Bernheze: gezondheid en gemeenschap centraal

14 jan om 08:30 uur

De gemeente Bernheze heeft in samenwerking met adviesbureau Kragten een omgevingsvisie ontwikkeld die uniek is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan om 09:09 uur

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal als heilige graal voor de toekomst van de openbare ruimte

31 dec 2024

Integraal is het toverwoord in de toekomst van de openbare ruimte. Dat kwam naar voren uit de City Deal…

Lees verder »
descriptionArtikel

Aziëpark Haarlem van vergeten strook naar groen buurtpark

30 dec 2024

De wijk Schalkwijk in Haarlem ondergaat een ware transformatie. Eén van de meest in het oog springende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: Het Bolwerkpark in Alkmaar

20 dec 2024

In 'Mijn Plek' leggen we een professional in de openbare ruimte de vraag voor wat zijn of haar favoriete plek…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stadsforum Tilburg: plein voor komende eeuwen

18 dec 2024

Ooit was het Koningsplein in het centrum het lelijkste plein van Tilburg. Door niet alleen het Koningsplein…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van Bergenstraat Den Haag na herinrichting stuk veiliger

28 nov 2024

De van Bergenstraat in Den Haag heeft een herinrichting ondergaan. Door een rijbaan te versmallen en een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve straatbaksteen: de S-line® van Vandersanden

19 nov 2024

Straatbakstenen zijn een bekend onderdeel van de inrichting van de openbare ruimte. Traditioneel worden vrij…

Lees verder »