Uitstekend en uitstekend: Talud Amstellaan Deventer

dinsdag 16 februari 2016
timer 1 min
De Amstellaan in Deventer is onderdeel van het Hanzetracé, een vitale stedelijke verkeersader. One Architecture koos voor een oplossing om de weg te verdiepen én op te tillen.

De Amstellaan kan de verkeersdrukte weer aan en de twee delen van de Rivierenwijk zijn beter en veiliger met elkaar verbonden. Onder een verhoogd deel van de Amstellaan loopt een waterpartij met fietspad. Een mix, bestaande uit 80 procent Euroton Brons en 20 procent Euroton Varia dikformaat, werd gebruikt voor de bestrating én de bekleding van het talud. De taludbekleding bevat deels uitstekende stenen die voor mooie schaduweffecten gaan zorgen (bovenin het talud is verlichting geplaats). Uitstekende oplossing, inspirerend werk.

 

PROJECTGEGEVENS

Opdrachtgever: Gemeente Deventer

Architect: One Architecture, Amsterdam

Ontwikkelaar: Van Spijker Infrabouw B.V., Meppel

Sorteringen: Wienerberger - Mix: Euroton Brons DF + Euroton Varia DF

Uitstekend en uitstekend: Talud Amstellaan Deventer

Bovenin is verlichting geplaatst wat zorgt voor een bijzonder effect

De uitstekende stenen zorgen voor een bijzonder schaduweffect De uitstekende stenen zorgen voor een bijzonder schaduweffect

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Omgevingsvisie Bernheze: gezondheid en gemeenschap centraal

14 jan om 08:30 uur

De gemeente Bernheze heeft in samenwerking met adviesbureau Kragten een omgevingsvisie ontwikkeld die uniek is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan om 09:09 uur

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal als heilige graal voor de toekomst van de openbare ruimte

31 dec 2024

Integraal is het toverwoord in de toekomst van de openbare ruimte. Dat kwam naar voren uit de City Deal…

Lees verder »
descriptionArtikel

Aziëpark Haarlem van vergeten strook naar groen buurtpark

30 dec 2024

De wijk Schalkwijk in Haarlem ondergaat een ware transformatie. Eén van de meest in het oog springende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: Het Bolwerkpark in Alkmaar

20 dec 2024

In 'Mijn Plek' leggen we een professional in de openbare ruimte de vraag voor wat zijn of haar favoriete plek…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stadsforum Tilburg: plein voor komende eeuwen

18 dec 2024

Ooit was het Koningsplein in het centrum het lelijkste plein van Tilburg. Door niet alleen het Koningsplein…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van Bergenstraat Den Haag na herinrichting stuk veiliger

28 nov 2024

De van Bergenstraat in Den Haag heeft een herinrichting ondergaan. Door een rijbaan te versmallen en een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve straatbaksteen: de S-line® van Vandersanden

19 nov 2024

Straatbakstenen zijn een bekend onderdeel van de inrichting van de openbare ruimte. Traditioneel worden vrij…

Lees verder »