Minder zwerfafval door aanpak ‘Nijmegen schoon, heel gewoon’

donderdag 7 juli 2016
timer 2 min
Onder het motto ‘Nijmegen schoon, heel gewoon’ heeft de gemeente Nijmegen in samenwerking met afvalbeheerder Dar een campagne uitgevoerd om zwerfvuil rondom afvalcontainers te verminderen. In ruim 3 maanden is het afval op 23 locaties afgenomen.

Tijdens de campagne werd op de 23 locaties gemeten wat de campagne opleverde. Daaruit bleek dat het zwerfafval met gemiddeld 26 procent is afgenomen. Bij de meest vervuilde locaties was een afname van 30 tot zelfs 50 procent te zien.
 

De campagne werd gestart in verband met de ruim 100 locaties in Nijmegen die snel vervuilen, met name rond inzamelcontainers voor glas, textiel en restafval. De aanpak ging uit van positieve gedragsbeïnvloeding door onder andere voorlichting van afvalcoaches over afvalscheiding en het enthousiasmeren van bewoners door promotieteams. Ook werden er vijf verschillende borden bij de afvalcontainers geplaatst om mensen aan het juiste gedrag te herinneren.


Hier vindt u een infographic met de resultaten van de aanpak.
 

Wijkgerichte aanpak

Gemeente Nijmegen en Dar zullen na de zomer een plan opstellen om de aanpak wijkgericht voort te zetten. De gemeente laat weten handhaving in te zetten op locaties waar resultaten uitblijven. Het gaat in eerste instantie om zwerfafval maar op lange termijn ook om andere onderwerpen die te maken hebben met een schone leefomgeving.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Klimaatadaptieve stad begint in eigen tuin

16 apr om 12:10 uur

Oldenzaal wil groener worden en roept inwoners op om mee te doen. Met de Groenblauwe Tuinsubsidie kunnen…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
flash_onNieuws

Beweegalliantie organiseert Actief Werkbezoek Leefomgeving

10 apr om 09:19 uur

Bewegen moet (weer) net zo normaal worden als ademhalen. Maar hoe realiseren we dat binnen de fysieke…

Lees verder »
flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »
descriptionArtikel

Hoe koppelen gemeente én bewoners in Deventer het regenwater van het riool af?

26 mrt om 08:57 uur

Ongeveer zestig procent van de binnenstedelijke ruimte in Deventer is in particuliere handen. Om de stad…

Lees verder »
descriptionArtikel

Beweegvriendelijke openbare ruimte: van visie naar praktijk

21 mrt om 08:00 uur

Een vader die met zijn kind een slingerpaadje neemt in plaats van de rechte stoep. Een groep jongeren die op…

Lees verder »