Geluidsscherm voor woonwijk Schiedam

vrijdag 16 augustus 2019
timer 1 min
Voor de vernieuwde Wetenschappersbuurt in Schiedam-Oost mocht Jan Kuipers Nunspeet, in opdracht van Era Contour B.V. uit Zoetermeer, een glazen geluidsscherm ontwerpen, produceren en monteren.

Voorafgaand aan het metselen van een borstwering door derden, bracht Jan Kuipers een staalconstructie aan die in de spouw van de muur is opgenomen en onderdeel uitmaakt van de constructie. Na het metselen van de borstwering werd met een minikraan de 27 hardglazen ruiten in de beglazingsprofielen met afdichtende rubbers geplaatst.




De schermconstructie van ca. 10 meter lang en 5,50 meter hoog, is door het glas een transparant geheel geworden en schermt het verkeersgeluid van de omgeving af. Hierdoor ondervinden de nieuwe wijkbewoners geen geluidshinder meer van het drukke verkeer dat over de nabijgelegen Horvathweg raast.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Omgevingsvisie Bernheze: gezondheid en gemeenschap centraal

14 jan om 08:30 uur

De gemeente Bernheze heeft in samenwerking met adviesbureau Kragten een omgevingsvisie ontwikkeld die uniek is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan om 09:09 uur

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal als heilige graal voor de toekomst van de openbare ruimte

31 dec 2024

Integraal is het toverwoord in de toekomst van de openbare ruimte. Dat kwam naar voren uit de City Deal…

Lees verder »
descriptionArtikel

Aziëpark Haarlem van vergeten strook naar groen buurtpark

30 dec 2024

De wijk Schalkwijk in Haarlem ondergaat een ware transformatie. Eén van de meest in het oog springende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: Het Bolwerkpark in Alkmaar

20 dec 2024

In 'Mijn Plek' leggen we een professional in de openbare ruimte de vraag voor wat zijn of haar favoriete plek…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stadsforum Tilburg: plein voor komende eeuwen

18 dec 2024

Ooit was het Koningsplein in het centrum het lelijkste plein van Tilburg. Door niet alleen het Koningsplein…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van Bergenstraat Den Haag na herinrichting stuk veiliger

28 nov 2024

De van Bergenstraat in Den Haag heeft een herinrichting ondergaan. Door een rijbaan te versmallen en een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve straatbaksteen: de S-line® van Vandersanden

19 nov 2024

Straatbakstenen zijn een bekend onderdeel van de inrichting van de openbare ruimte. Traditioneel worden vrij…

Lees verder »