Handboek Prettige Plekken – Tweede druk nu beschikbaar

dinsdag 25 april 2017
timer 2 min
Het handboek Prettige Plekken is momenteel al meer dan 500 keer besteld! De grootste groep geïnteresseerden wordt gevormd door gemeenten. Meer dan 75 gemeenten hebben het handboek al mogen ontvangen.

Leer kijken door de bril van de gebruiker

De inrichting van de openbare ruimte is een van de meest bepalende factoren als het gaat om de leefbaarheid en aantrekkelijkheid van steden. Toch ontbrak een goed overzicht van hoe die openbare ruimte vanuit het gezichtspunt van de gebruiker ingericht zou moeten worden. Met meer dan 500 praktische richtlijnen op de niveaus blok, buurt, stad, pleinen en parken, begeleid door vele foto’s en illustraties, biedt dit boek u een uitstekend overzicht met betrekking tot het ontwerp en de inrichting van de openbare ruimte.
"De handboeken openbare ruimte die ik ken zijn vanuit beheerbaarheid en niet vanuit gebruik geschreven. De benadering van Prettige Plekken past veel meer in deze tijd."
 

De masterclass (nog enkele (prettige) plekken beschikbaar, meld u aan!)

2 mei wordt alweer de derde succesvolle masterclass georganiseerd onder leiding van de auteurs Rosemarie Maas en Kyra Kuitert. In deze masterclass gaat u dieper in op de theorie van het handboek en gaat u met ‘de praktijk’ aan de slag. Een prettige en bruikbare openbare ruimte is essentieel voor de leefbaarheid van steden en draagt bij aan gezondheid, duurzaamheid en een aantrekkelijke woon- en werkomgeving. Tijdens deze masterclass leert u kijken door de ‘bril van de gebruiker’ bij het inrichten van de openbare ruimte en u ziet welke voordelen (én gevolgen) dat heeft.
Na een dag vol voorbeelden, inspiratie en discussie gaat u met een hoofd vol nieuwe ideeën verder aan de slag met het creëren van prettige plekken.
“Tijdens de masterclass leerde ik met een andere blik naar de openbare ruimte te kijken, de gebruikersblik.”


Voor wie?

Landschapsarchitecten, stedenbouwkundigen, toeleveranciers beleids- en beheermedewerkers bij kleine én (middel)grote gemeenten, belangenverenigingen, kennisinstituten, onderwijsinstellingen en advies- en ingenieursbureaus.
 
Voor meer informatie over het handboek en/of de masterclass kunt u kijken op www.prettigeplekken.nl

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Omgevingsvisie Bernheze: gezondheid en gemeenschap centraal

14 jan om 08:30 uur

De gemeente Bernheze heeft in samenwerking met adviesbureau Kragten een omgevingsvisie ontwikkeld die uniek is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan om 09:09 uur

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal als heilige graal voor de toekomst van de openbare ruimte

31 dec 2024

Integraal is het toverwoord in de toekomst van de openbare ruimte. Dat kwam naar voren uit de City Deal…

Lees verder »
descriptionArtikel

Aziëpark Haarlem van vergeten strook naar groen buurtpark

30 dec 2024

De wijk Schalkwijk in Haarlem ondergaat een ware transformatie. Eén van de meest in het oog springende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: Het Bolwerkpark in Alkmaar

20 dec 2024

In 'Mijn Plek' leggen we een professional in de openbare ruimte de vraag voor wat zijn of haar favoriete plek…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stadsforum Tilburg: plein voor komende eeuwen

18 dec 2024

Ooit was het Koningsplein in het centrum het lelijkste plein van Tilburg. Door niet alleen het Koningsplein…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van Bergenstraat Den Haag na herinrichting stuk veiliger

28 nov 2024

De van Bergenstraat in Den Haag heeft een herinrichting ondergaan. Door een rijbaan te versmallen en een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve straatbaksteen: de S-line® van Vandersanden

19 nov 2024

Straatbakstenen zijn een bekend onderdeel van de inrichting van de openbare ruimte. Traditioneel worden vrij…

Lees verder »