Welke Nederlandse stad wordt European City of Trees 2018?

dinsdag 20 juni 2017
timer 1 min
De European Arboricultural Council gaat volgend jaar wederom op zoek naar de European City of Trees. In 2018 vindt deze verkiezing in Nederland plaats, tijdens de Nederlandse Boominfodag.

De prijs is in het leven geroepen om de Europese boomverzorging te profileren door het onderscheiden van innovatieve boomprojecten die ondersteund worden door goed management, ‘best practice’ en educatie/burgerparticipatie. Daarmee wil EAC het bewustzijn verhogen van het belang van bomen in stedelijke gebieden. De award wordt uitgereikt aan de gemeenten die toonaangevende activiteiten ontplooit in boombeleid en -beheer. Gemeenten die in aanmerking willen komen voor de prijs kunnen zich melden bij branchevereniging VHG

 

Mocht een Nederlandse gemeente de prijs in de wacht slepen, dan wordt het de opvolger van Amsterdam, die in 2012 de prijs ontving voor haar actieve aanplantbeleid en bijzondere iepencollectie. Sinds 2012 won geen enkele Nederlandse gemeente de award. In 2016 mocht het Zwitserse Winterthur zich European City of Trees noemen, dit jaar valt die eer te beurt aan Trnava uit Slowakije.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Young Professional in de openbare ruimte: Lune Walder

10 apr om 09:18 uur

In deze aflevering van de rubriek Young Professional in de openbare ruimte spreken we met Lune Walder, die…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt om 11:09 uur
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »
descriptionArtikel

Omgevingsvisie Bernheze: gezondheid en gemeenschap centraal

14 jan om 08:30 uur

De gemeente Bernheze heeft in samenwerking met adviesbureau Kragten een omgevingsvisie ontwikkeld die uniek is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan om 09:09 uur

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Regenwater is goud waard

6 jan om 08:57 uur

Als je het nieuws volgt kan het je niet ontgaan zijn; berichten over water in Nederland. Zo voldoet de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Aziëpark Haarlem van vergeten strook naar groen buurtpark

30 dec 2024

De wijk Schalkwijk in Haarlem ondergaat een ware transformatie. Eén van de meest in het oog springende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vertrouwen is Goud(s)

24 dec 2024

De Barbarahof ligt verstopt tussen de huizen in het centrum van Gouda. Ooit was een anonieme plek met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Abrio, nieuw in de openbare ruimte!

23 dec 2024

Steden warmen sneller op door het hitte-eiland-effect. Daarom zoekt Watergames & More voortdurend naar…

Lees verder »