Wantsennimf vijand eikenprocessierups

donderdag 21 juni 2012
timer 1 min
Insectendeskundige Silvia Hellingman heeft dit voorjaar in Drenthe een nieuwe natuurlijke vijand van de lastige eikenprocessierups ontdekt. Zo meldde Boomzorg. De nimfen van de wants Rhadbomiris striatellus blijken eikenprocessierupsen te eten.

Wantsennimf vijand eikenprocessierups

 

Effectieve, natuurlijke bestrijding


Eerder identificeerde Hellingman de larven van gaasvliegen en het tweestippelig lieveheersbeestje al als natuurlijke vijanden van de eikenprocessierups. Het onderzoek naar natuurlijke vijanden vormt een belangrijke stap in de zoektocht naar een effectieve bestrijding van eikenprocessierupsen.


Ontdekking vijand wantsennimpf


Dit voorjaar ontdekte eikenprocessierupsdeskundige Silvia Hellingman van Biocontrole Onderzoek en Advies, dat de eikenprocessierupspopulatie in de gemeente Westerveld in Drenthe iedere dag kleiner werd. Bovendien vond ze veel uitgezogen rupsen. De nimfen van een bepaalde wantsensoort bleken hiervoor verantwoordelijk.

Rhadbomiris striatellus


Wantsendeskundige Berend Aukema heeft de nimfen aangewezen als de Rhadbomiris striatellus, een soort die veel op eiken voorkomt en van diverse insecten leeft, waaronder luizen, cicaden en rupsen. Nu kan dus de eikenprocessierups aan het rijtje worden toegevoegd. De nimfen hebben zelfs een sterke voorkeur voor de schadelijke rupssoort .

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Young Professional in de openbare ruimte: Lune Walder

10 apr om 09:18 uur

In deze aflevering van de rubriek Young Professional in de openbare ruimte spreken we met Lune Walder, die…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt om 11:09 uur
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »
descriptionArtikel

Omgevingsvisie Bernheze: gezondheid en gemeenschap centraal

14 jan om 08:30 uur

De gemeente Bernheze heeft in samenwerking met adviesbureau Kragten een omgevingsvisie ontwikkeld die uniek is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan om 09:09 uur

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Regenwater is goud waard

6 jan om 08:57 uur

Als je het nieuws volgt kan het je niet ontgaan zijn; berichten over water in Nederland. Zo voldoet de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Aziëpark Haarlem van vergeten strook naar groen buurtpark

30 dec 2024

De wijk Schalkwijk in Haarlem ondergaat een ware transformatie. Eén van de meest in het oog springende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vertrouwen is Goud(s)

24 dec 2024

De Barbarahof ligt verstopt tussen de huizen in het centrum van Gouda. Ooit was een anonieme plek met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Abrio, nieuw in de openbare ruimte!

23 dec 2024

Steden warmen sneller op door het hitte-eiland-effect. Daarom zoekt Watergames & More voortdurend naar…

Lees verder »