Stoere banken laten station Lelylaan in Amsterdam weer opbloeien

dinsdag 17 september 2019
timer 1 min
De gemeente Amsterdam werkt aan de herinrichting van het gebied rond station Lelylaan. ipv Delft ontwierp een vijftal zitelementen en drie grote groeneilanden met zitelementen voor de Schipluidenlaan en het aangrenzende plein.

De basis voor het ontwerp komt van Mieke Ruisch, die het inrichtingsplan maakte voor het gebied rond het station en de nieuwbouw van Little Manhattan. De vormen in bovenaanzicht lagen vast, maar in de uitwerking waren de ontwerpers vrij.

Houten bekleding en stalen onderstel

Ipv Delft koos voor stoere, robuuste banken met houten bekleding en een H-vormig stalen onderstel waarvan alleen een T-vorm zichtbaar is boven het maaiveld. De twee langste banken, 16 en 17 meter lang, zijn voorzien van een aantal losse rugleuningen. Drie korte banken zonder rugleuning maken het ensemble compleet.

Langerekte groeneilanden

Inmiddels zijn de vijf gebogen zitelementen geplaatst door de firma Grijsen. In een later stadium volgen drie langgerekte groeneilanden die in afmeting variëren van 10,6 x 5,5 meter tot 14 x 6 meter. De eilanden worden rondom voorzien van een doorlopend zitelement dat qua opbouw identiek is aan de reeds geplaatste banken. 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »

Dakterrassen: groene oase in stedelijke omgeving

11 mrt om 08:55 uur

Dakterrassen winnen steeds meer terrein in de stedelijke omgeving. Ze bieden niet alleen extra buitenruimte,…

Lees verder »

Het voorjaar lonkt: samen genieten van de buitenruimte

3 feb om 14:27 uur

Met de eerste zonnestralen in aantocht, wordt de buitenruimte weer dé plek waar mensen samenkomen. Of het nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunst in de openbare ruimte kan verschillende doelen dienen

23 jan om 08:45 uur

Door de tijd heen is er wisselende aandacht en ruimte voor kunst in de openbare ruimte. Van de standbeelden op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan om 09:09 uur

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Abrio, nieuw in de openbare ruimte!

23 dec 2024

Steden warmen sneller op door het hitte-eiland-effect. Daarom zoekt Watergames & More voortdurend naar…

Lees verder »