Groningen wil groenere straten

donderdag 30 augustus 2018
timer 1 min
Stad Groningen gaat mogelijk experimenteren met groene bestrating. Het initiatief heet Grunngrass en komt van kunstenaar Martin Bochert. Zijn idee is om groene bestrating aan te leggen op alle plekken waar harde bestrating niet noodzakelijk is.

De afgelopen maanden is met landschapsarchitecten en ambtenaren van de gemeente overlegd hoe het plan uit te voeren is. Zo zijn er al verschillende ongeschikte plekken aangewezen, schrijft Dagblad van het Noorden. Straten waar gestrooid wordt, de ruimte langs gevels en trottoirranden zijn bijvoorbeeld minder voorbestemd voor groene bestrating. De pilot wordt in eerste instantie in drie Groningse wijken uitgevoerd.

Standaard formaat

Het ontwerp Groene Bestrating heeft een goede balans tussen verharding en groen. Het zijn klinkers en tegels met uitsparingen voor begroeiing. Het ontwerp Groene Bestrating is van hetzelfde formaat als de tegels en klinkers die in Groningen standaard gebruikt worden. Zo kunnen ze gemakkelijk worden ingepast in bestaande straten, maar ook in middenbermen van wegen en andere plekken die minder intensief gebruikt worden. 


De Groene Bestrating heeft allerlei voordelen: in een flink bestrate stad als Groningen zorgt het groen voor verkoeling en daarbij kan het water veel beter weglopen bij een grote regenbui.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Young Professional in de openbare ruimte: Lune Walder

10 apr om 09:18 uur

In deze aflevering van de rubriek Young Professional in de openbare ruimte spreken we met Lune Walder, die…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt om 11:09 uur
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »
descriptionArtikel

Omgevingsvisie Bernheze: gezondheid en gemeenschap centraal

14 jan om 08:30 uur

De gemeente Bernheze heeft in samenwerking met adviesbureau Kragten een omgevingsvisie ontwikkeld die uniek is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan om 09:09 uur

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Regenwater is goud waard

6 jan om 08:57 uur

Als je het nieuws volgt kan het je niet ontgaan zijn; berichten over water in Nederland. Zo voldoet de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Aziëpark Haarlem van vergeten strook naar groen buurtpark

30 dec 2024

De wijk Schalkwijk in Haarlem ondergaat een ware transformatie. Eén van de meest in het oog springende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vertrouwen is Goud(s)

24 dec 2024

De Barbarahof ligt verstopt tussen de huizen in het centrum van Gouda. Ooit was een anonieme plek met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Abrio, nieuw in de openbare ruimte!

23 dec 2024

Steden warmen sneller op door het hitte-eiland-effect. Daarom zoekt Watergames & More voortdurend naar…

Lees verder »