Geen huur voor moestuintjes op braakliggende grond Zwolle

woensdag 3 juni 2015
timer 2 min
De gemeente Zwolle juicht het tijdelijke gebruik van braakliggende grond toe. Vaak wordt braakliggende bouwgrond door bewoners ingevuld als moestuin of speeltuin. vanaf nu zal de gemeente hiervoor geen huur meer vragen.
 
De gemeente Zwolle geeft aan blij te zijn met het tijdelijk anders gebruiken van de grond. Eerder al stond de gemeente toe dat particuliere speeltoestellen in de openbare ruimte werden neergezet.

Het is sinds 2012 mogelijk om braakliggende grond in de stad te gebruiken voor initiatieven van bewoners. Tientallen initiatieven zijn sindsdien al opgepakt. De gemeente is van mening dat de grond op deze manier maatschappelijk nut krijgt. Bovendien zorgt de gezamenlijke aanpak voor sociale cohesie.
 

Grond in kaart brengen

De gemeente heeft op basis van alle ervaringen van de eerste jaren nu beoordeeld hoe (aan)vragen bij tijdelijk anders gebruiken nog beter opgepakt kunnen worden.  Zo gaat de gemeente ervoor zorgen dat mensen met ideeën en vragen over tijdelijk ander gebruik zo snel mogelijk door de gemeente verder geholpen worden. Voor tijdelijke moestuinen op braakliggende bouwgrond wordt geen huur meer gevraagd, alleen een eenmalige bijdrage.  En de gemeente onderzoekt of de gronden die in aanmerking komen voor tijdelijk ander gebruik beter in kaart gebracht kunnen worden voor geïnteresseerden, zodat voor initiatiefnemers duidelijk is wat de mogelijkheden zijn in Zwolle.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Young Professional in de openbare ruimte: Lune Walder

10 apr om 09:18 uur

In deze aflevering van de rubriek Young Professional in de openbare ruimte spreken we met Lune Walder, die…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt om 11:09 uur
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »
descriptionArtikel

Omgevingsvisie Bernheze: gezondheid en gemeenschap centraal

14 jan om 08:30 uur

De gemeente Bernheze heeft in samenwerking met adviesbureau Kragten een omgevingsvisie ontwikkeld die uniek is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan om 09:09 uur

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Regenwater is goud waard

6 jan om 08:57 uur

Als je het nieuws volgt kan het je niet ontgaan zijn; berichten over water in Nederland. Zo voldoet de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Aziëpark Haarlem van vergeten strook naar groen buurtpark

30 dec 2024

De wijk Schalkwijk in Haarlem ondergaat een ware transformatie. Eén van de meest in het oog springende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Vertrouwen is Goud(s)

24 dec 2024

De Barbarahof ligt verstopt tussen de huizen in het centrum van Gouda. Ooit was een anonieme plek met…

Lees verder »
descriptionArtikel

Abrio, nieuw in de openbare ruimte!

23 dec 2024

Steden warmen sneller op door het hitte-eiland-effect. Daarom zoekt Watergames & More voortdurend naar…

Lees verder »