E-tegel getest en genomineerd

zondag 20 januari 2013
timer 2 min
Grijsen en Tauw zetten in op het sociale, educatieve en gezonde  aspect van buiten bewegen met hun E-tegel concept. De tegel bevat piëzotechniek en is getest op schoolpleinen en rondom parkeergarages. Het concept is inmiddels genomineerd voor de FGNoviteitenprijs.

E-tegel getest en genomineerd

E-tegel met piëzo-elementen


De E-tegel is een concept dat piëzo-elementen bevat. De piëzo-elementen zetten trillingen die bijvoorbeeld spelende kinderen of bewegende voertuigen creëren, om in energie. Deze energie voedt de led-verlichting die in de E-tegel is geïntegreerd en de tegel laat oplichten.


Groene energie opgewekt


In 2012 is er een drietal pilots geweest, waarin het concept is getest.  Deze toepassingen zijn succesvol gebleken. Bovendien wordt er geen elektriciteit verbruikt, maar wordt er groene energie opgewekt met sociale en educatieve aspecten door beweging.


Drietal pilots


In het afgelopen jaar werd het concept op basisschool De Olijfboom in Deventer getest in de vorm van een roestvrijstalen tegel. Verschillende spelvormen brachten de kinderen in beweging en leerde hen op een sociale manier met elkaar om te gaan met een educatief en gezond karakter. Ook werd er rondom een parkeergarage in Twello getest of de energie door rijdende automobilisten kon helpen bij de ondersteuning van het vinden van een parkeerplaats. Daarnaast is het concept getest op een openbare weg, de N34 bij Hardenberg. Na de test bleek dat het omzetten van trillingen in energie met behulp van piëzotechniek mogelijk is.


Genomineerd


Na een intensieve en succesvolle testfase is de tegel verbeterd voor de genoemde toepassingen. Het concept is genomineerd voor de FGNoviteitenprijs. De E-tegel werd al eerder genomineerd voor een Accenture Innovation Award, waar het concept in de top drie eindigde.

 

 

 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Omgevingsvisie Bernheze: gezondheid en gemeenschap centraal

14 jan om 08:30 uur

De gemeente Bernheze heeft in samenwerking met adviesbureau Kragten een omgevingsvisie ontwikkeld die uniek is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan om 09:09 uur

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal als heilige graal voor de toekomst van de openbare ruimte

31 dec 2024

Integraal is het toverwoord in de toekomst van de openbare ruimte. Dat kwam naar voren uit de City Deal…

Lees verder »
descriptionArtikel

Aziëpark Haarlem van vergeten strook naar groen buurtpark

30 dec 2024

De wijk Schalkwijk in Haarlem ondergaat een ware transformatie. Eén van de meest in het oog springende…

Lees verder »
descriptionArtikel

Mijn Plek: Het Bolwerkpark in Alkmaar

20 dec 2024

In 'Mijn Plek' leggen we een professional in de openbare ruimte de vraag voor wat zijn of haar favoriete plek…

Lees verder »
descriptionArtikel

Stadsforum Tilburg: plein voor komende eeuwen

18 dec 2024

Ooit was het Koningsplein in het centrum het lelijkste plein van Tilburg. Door niet alleen het Koningsplein…

Lees verder »
descriptionArtikel

Van Bergenstraat Den Haag na herinrichting stuk veiliger

28 nov 2024

De van Bergenstraat in Den Haag heeft een herinrichting ondergaan. Door een rijbaan te versmallen en een…

Lees verder »
descriptionArtikel

Innovatieve straatbaksteen: de S-line® van Vandersanden

19 nov 2024

Straatbakstenen zijn een bekend onderdeel van de inrichting van de openbare ruimte. Traditioneel worden vrij…

Lees verder »