Drijvend bos in Rijnhaven Rotterdam

dinsdag 26 januari 2016
timer 1 min
In het kader van de Nationale Boomfeestdag die op 16 maart 2016 plaatsvindt, heeft kunstproducent Mothership een Dobberend Bos ontwikkeld. Twintig drijvende bomen in en op het water.

Het project Dobberend Bos vraagt aandacht voor klimaatverandering, innovatie, kunst en het belang van groen in de stad. Rotterdamse inwoners en ondernemers kunnen een boom adopteren. De onthulling van het project is op Nationale Boomfeestdag.


Hollandse iepen

Het idee voor het kunstproject ontstond al in 2012 en is gebaseerd op de installatie In Search of Habitus van kunstenaar Jorge Bakker. Partners van Mothership zijn onder meer de gemeente Rotterdam, Groenbedrijf GKB, de Technische Universiteit Delft en Hogeschool Van Hall Larenstein. Voor Dobberend Bos is gekozen voor het gebruik van bestaand materiaal. De Hollandse iepen zijn beschikbaar gesteld door de gemeente Rotterdam. 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Young Professional in de openbare ruimte: Lune Walder

10 apr om 09:18 uur

In deze aflevering van de rubriek Young Professional in de openbare ruimte spreken we met Lune Walder, die…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt om 11:09 uur
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »

Dakterrassen: groene oase in stedelijke omgeving

11 mrt om 08:55 uur

Dakterrassen winnen steeds meer terrein in de stedelijke omgeving. Ze bieden niet alleen extra buitenruimte,…

Lees verder »

Het voorjaar lonkt: samen genieten van de buitenruimte

3 feb om 14:27 uur

Met de eerste zonnestralen in aantocht, wordt de buitenruimte weer dé plek waar mensen samenkomen. Of het nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunst in de openbare ruimte kan verschillende doelen dienen

23 jan om 08:45 uur

Door de tijd heen is er wisselende aandacht en ruimte voor kunst in de openbare ruimte. Van de standbeelden op…

Lees verder »