608 bomen in de Sandwich

dinsdag 25 februari 2014
timer 2 min
Gemeente Amsterdam - Stadsdeel Oost is begonnen met het verbeteren van de groeiomstandigheden voor 608 bomen op IJburg. Wethouder mevrouw Nevin Öztük met in haar portefeuille onder andere Openbare Ruimte, Groen en Duurzaamheid gaf onlangs, door grond in de Permavoid® Sandwich Constructie aan te brengen, het startschot voor dit project.

 

De bestaande bomen komen in de 17.500 m² Permavoid Sandwich Constructie. Het systeem wordt in vele steden in Europa met succes toegepast. In Amsterdam, met name op IJburg, zijn er al vele straten op deze manier ingericht.  Deze bomen  staan er, na zes à acht groeiseizoenen, geweldig bij. De bestrating is nog volledig intact. Door de drukspreidende werking voorkomt het systeem wortelschade. Met een extra luchtlaag (2ᵉ maaiveld), voorkomt het wortelopdruk. Het verbetert de zuurstof- en voeding huishouding. Na onderzoek, door onafhankelijke partijen, is gebleken dat het bomenpakket van één toppig bomenzand in de loop der jaren niet verder verdicht door de verkeersbewegingen.

Drie prefab delen 

De Permavoid Sandwich Units worden gevuld met grond die het onderliggende bomenzand verrijkt. De bestrating wordt hierop met een tussenlaag van 5 cm zand aangebracht. De Units hebben een druksterkte van 1.400 kN/m². Aannemingsbedrijf Gebr. Reimert b.v. uit Almere installeert het systeem inclusief het straatwerk waarbij het nauw samenwerkt met TGS b.v. Het wordt in drie prefab delen, met een totale afmeting van5.664 x 2.020 mm, onder de gehele parkeerstrook aangelegd. Dit om de overlast van de openliggende parkeerstrook tot het minimum te beperken.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Young Professional in de openbare ruimte: Lune Walder

10 apr om 09:18 uur

In deze aflevering van de rubriek Young Professional in de openbare ruimte spreken we met Lune Walder, die…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »
hoofdfoto urban wildflowers
descriptionArtikel

'Kijk bij het normeren van groen vooral naar de kwaliteit'

17 mrt om 11:09 uur
Groen is essentieel voor een gezonde leefomgeving. Het is onder andere belangrijk voor de luchtkwaliteit, het…
Lees verder »

Dakterrassen: groene oase in stedelijke omgeving

11 mrt om 08:55 uur

Dakterrassen winnen steeds meer terrein in de stedelijke omgeving. Ze bieden niet alleen extra buitenruimte,…

Lees verder »

Het voorjaar lonkt: samen genieten van de buitenruimte

3 feb om 14:27 uur

Met de eerste zonnestralen in aantocht, wordt de buitenruimte weer dé plek waar mensen samenkomen. Of het nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunst in de openbare ruimte kan verschillende doelen dienen

23 jan om 08:45 uur

Door de tijd heen is er wisselende aandacht en ruimte voor kunst in de openbare ruimte. Van de standbeelden op…

Lees verder »