Ledarmaturen voor gemeente Groningen

woensdag 30 juni 2021
timer 3 min
Na een grondige marktverkenning met onder andere lichtberekeningen, proefopstellingen en lichtmetingen, heeft de gemeente Groningen vier leveranciers, waaronder Modernista, geselecteerd voor het leveren van de ledverlichting ter vervanging van de SOX en SON-armaturen.

Gedurende de komende tien jaar gaat de gemeente Groningen haar areaal van ruim 38.000 armaturen verder vervangen door een energiezuinig ledarmatuur. De vervanging van de armaturen komt voort uit de ambitie om in 2035 een CO2-neutrale gemeente te zijn. Dat wil zeggen dat alle energie die gebruikt wordt afkomstig is van duurzame bronnen, met als resultaat dat er fors bespaard gaat worden op het totale energiegebruik. Bij de marktverkenning is met name gelet op de (licht)technische kwaliteit van de armaturen én zijn inwoners van de stad Groningen uitvoerig betrokken. 

Essenze 

De Essenze is een multifunctioneel led-armatuur van de fabrikant Setga. Het armatuur heeft een zeer hoge mate van duurzaamheid en circulariteit en is uitermate geschikt bij vervangingstrajecten van conventionele verlichting. Behalve een forse besparing op de energiekosten zorgt dit armatuur voor een mooie gelijkmatige en verticale verlichting met als resultaat een prettige verlichtte leefomgeving. De Essenze armatuur is een multifunctioneel armatuur voor vijf tot acht meter masten. Modernista trapt de feitelijke vervanging af met de levering de Setga Essenze 24 ledarmaturen voor op de zes meter masten.  

ledverlichting

Circulair armatuur  

Alle producten in het portfolio van Modernista maken gebruik van de duurzame ledtechniek en worden vervaardigd met materialen die zich goed lenen voor hergebruik. Dit geldt ook zeker voor de Essenze armatuur. Om het hergebruik te borgen neemt Setga de armaturen bij einde levensduur graag retour. Daarnaast zijn alle componenten van het armatuur middels schroeven los te halen en zijn alle onderdelen van de lichtmast zodanig ontwikkeld dat ze eenvoudig te demonteren zijn. De te leveren armaturen voor gemeente Groningen zijn voorzien van een D4i driver en Zhaga socket om de armaturen te kunnen aansluiten op de DOV-systemen waar de gemeente gebruik van maakt. Door het separate compartiment is het onderbrengen van extra tools eenvoudig en dit maakt de Essenze een zeer flexibel en op de toekomst voorbereid armatuur. 

De vervangingswerkzaamheden worden uitgevoerd door Dynniq en lichtadviesbureau Montad zal de stapsgewijze vervanging begeleiden. 
 
Modernista 
Rijswijk 
085 - 876 95 71 
https://modernista.nl/  

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

De tien lessen van smart lighting

3 feb om 14:15 uur

Bij het verslimmen van je openbare verlichting gaat het niet primair om slimme techniek, al klinkt het wel zo.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verlichting als brug tussen heden en verleden

17 jan om 15:11 uur

Monumentale bruggen zijn niet alleen functionele verbindingen, ze zijn ook iconen van ons cultureel erfgoed en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer aandacht voor comfort en sensorbedieningen

8 jan om 08:44 uur

Traditionele lichtbronnen zijn zo langzamerhand volledig uit het straatbeeld verdwenen. Ledverlichting heeft…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken is voor een toekomstbestendig beheer steeds belangrijker

29 nov 2024

In de rubriek 'Vijf vragen aan' bieden we makers van de openbare ruimte de mogelijkheid om elkaar vragen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Quooker zorgt voor ruimte(s) om te groeien

27 nov 2024

In Ridderkerk wordt momenteel op het gloednieuwe bedrijventerrein Nieuw Reijerwaard een duurzaam bedrijfspand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Knipperlichten in wegdek laten voetgangers in Valkenburg veilig oversteken

16 nov 2024

De Cauberg in Valkenburg aan de Geul is een druk punt, waar zowel veel fietsers, auto’s als ook voetgangers…

Lees verder »
flash_onNieuws

OVL awards voor Studio Philip Ross en Siteco

15 nov 2024

Studio Philip Ross en Siteco zijn winnaars geworden van de eerste OVL awards. Deze nieuwe prijs in de wereld…

Lees verder »