De Wenters-banken op de Winterswijkse Markt: op naar de volgende 25 jaar!

donderdag 7 december 2023

We schrijven het jaar 1998. Wim Kok was premier. Het thema van de film Titanic, gezongen door Celine Dion, was de grootste hit van het jaar. Overal in het land stonden nog van die groene telefooncellen. En... Grijsen plaatste een aantal prachtige en oerdegelijke stalen banken op de Markt in Winterswijk. Die zogeheten Wenters-banken staan er intussen al 25 jaar, wat voor dit soort straatmeubilair echt uitzonderlijk lang is, En het mooiste is: nog steeds hebben iedere dag veel mensen er plezier van.

Geslaagd industrieel ontwerp

Toenmalig directeur Henny Grijsen herinnert zich hoe het destijds ging. “Toen ik hoorde dat er in het kader van het Centrumplan iets moois moest komen op de Markt, heb ik de gemeente gevraagd ons een kans te geven. We hebben toen een bank ontworpen waar het water zo afloopt en die daardoor snel droog is. Op basis van dat ontwerp hebben we in eerste instantie een proefexemplaar geproduceerd, iets minder breed dan de uiteindelijke versie. Die allereerste bank staat nog steeds hier boven in de showroom. Toen de banken op de Markt er eenmaal stonden, kregen we al gauw vergelijkbare opdrachten van andere gemeenten. Ook in Winterswijk zelf hebben we nog heel wat mooie projecten mogen doen.”

Uniek en onderscheidend

Peter Blaauwehand werkt al jaren bij de gemeente Winterswijk. In 1998 was hij bij het project rond de Wenters-banken betrokken als een van de projectvoorbereiders van het Centrumplan. “Grijsen heeft onze wensen vertaald naar een ontwerp dat we samen hebben doorontwikkeld. Het resultaat is uniek en onderscheidend stalen meubilair; niet alleen mooi maar ook nog heel degelijk en absoluut hufterproof. De banken zitten aangenaam en worden nog steeds goed gebruikt, zeker als er in Nederland of Duitsland een vrije dag wordt gevierd. We stellen de relatie met Grijsen dan ook erg op prijs. Ook voor latere projecten, zoals de banken in het Vrijheidspark, hebben we opnieuw een beroep op hen gedaan.”

Winterswijk als showroom

Patrick Grijsen, zoon van Henny en Jozien Grijsen en sinds 2011 diens opvolger als directeur, is blij met de goede relatie met de gemeente. “Wij zien Winterswijk als een showroom voor ons bedrijf. Ik neem vaak klanten mee het dorp in om hen mooie dingen te laten zien die wij hebben gemaakt. Met dit soort creaties helpen wij  de openbare ruimte extra aantrekkelijk te maken voor iedereen die er komt. Daar ben ik trots op. De Wenters-banken hier in Winterswijk staan er nog steeds prima bij en ze gaan waarschijnlijk nog wel minstens 25 jaar mee. Eigenlijk is het geen wonder dat we deze banken inmiddels ook op heel veel andere plekken in Nederland hebben mogen plaatsen.”

Grijsen
Winterswijk
0543 - 516950
grijsen.nl

 


 

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »

Dakterrassen: groene oase in stedelijke omgeving

11 mrt om 08:55 uur

Dakterrassen winnen steeds meer terrein in de stedelijke omgeving. Ze bieden niet alleen extra buitenruimte,…

Lees verder »

Het voorjaar lonkt: samen genieten van de buitenruimte

3 feb om 14:27 uur

Met de eerste zonnestralen in aantocht, wordt de buitenruimte weer dé plek waar mensen samenkomen. Of het nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunst in de openbare ruimte kan verschillende doelen dienen

23 jan om 08:45 uur

Door de tijd heen is er wisselende aandacht en ruimte voor kunst in de openbare ruimte. Van de standbeelden op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Omgevingsvisie Bernheze: gezondheid en gemeenschap centraal

14 jan om 08:30 uur

De gemeente Bernheze heeft in samenwerking met adviesbureau Kragten een omgevingsvisie ontwikkeld die uniek is…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan om 09:09 uur

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Integraal als heilige graal voor de toekomst van de openbare ruimte

31 dec 2024

Integraal is het toverwoord in de toekomst van de openbare ruimte. Dat kwam naar voren uit de City Deal…

Lees verder »