Nieuw meubilair stationsplein Amsterdam

zaterdag 6 oktober 2012
timer 2 min
 In het kader van de klantbeleving op het Station Amsterdam Centraal, heeft de NS gekozen om nieuw meubilair op het plein voor het station te plaatsen. De meubelen zijn afkomstig van de nieuwe concepten van Zitlekker.nl.: multifunctionele buitenmeubelen, met een missie. 

Nieuw meubilair stationsplein Amsterdam

Renovatie stationsplein

Op het plein voor Station Amsterdam Centraal wordt door duizenden bezoekers per dag vertoefd, gewacht, afgesproken en geconsumeerd. De renovatie van het plein is in volle gang en de behoefte om zitelementen te faciliteren voor deze groep bezoekers bleek noodzakelijk.

Multifunctionele zitelementen

De huidige indeling van het plein voor het station is van tijdelijk karakter. Daarom ontwierp Paul Weijers van Zitlekker.nl, speciaal voor de NS zitelementen die flexibel zijn. Het meubilair is gemakkelijk verplaatsbaar, uit te breiden, het is onderhoudsvriendelijk, uitnodigend om op te zitten, duurzaam en het heeft een moderne uitstraling. De meubelen zijn gemaakt van RVS in combinatie met KLP (gerecycled kunststof), wat zorgt voor een sterke basis. Daarnaast heeft Zitlekker.nl grote vierkante plantenbakken geleverd, die zorgen voor een groene afscheiding.

Functionele aankleding

In overleg met de locatiebeheerder van Amsterdam Centraal is het concept tot stand gekomen.  “Het concept van Zitlekker.nl was compleet doordacht, vernieuwend, anders dan anders en kon heel snel gerealiseerd worden. Het voldoet precies aan wat we nu nodig hebben: functionele aankleding voor ons ruime voorplein, zitgelegenheid gecombineerd met groen. Elke dag zijn de zitelementen volop in gebruik. Dit is precies wat we voor ogen hadden, aantrekkelijke bankjes voor onze reizigers”, aldus de locatiebeheerder. De gemeente Amsterdam heeft voor de prullenbakken en vergunning gezorgd.

Sociaal straatmeubilair


Door beugels op de banken moet voorkomen worden dat men op de banken gaat liggen. Daarnaast bieden de beugels een functionele indeling, waardoor alle zitplaatsen volledig en optimaal benut kunnen worden. Dichtbij elkaar zitten, maar toch gescheiden. Elkaar ontmoeten in de openbare ruimte wordt hierdoor veraangenaamd.

Modulaire elementen

In mei 2013 krijgen de zitelementen een nieuwe plaats op het plein, bij de winkels. Afhankelijk van de nieuwe locatie kunnen de multifunctionele zitelementen uitgebreid worden met bijv. extra hoekelementen. Het modulaire ontwerp van de zitelementen maakt dit mogelijk. 

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »

Dakterrassen: groene oase in stedelijke omgeving

11 mrt om 08:55 uur

Dakterrassen winnen steeds meer terrein in de stedelijke omgeving. Ze bieden niet alleen extra buitenruimte,…

Lees verder »

Het voorjaar lonkt: samen genieten van de buitenruimte

3 feb om 14:27 uur

Met de eerste zonnestralen in aantocht, wordt de buitenruimte weer dé plek waar mensen samenkomen. Of het nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunst in de openbare ruimte kan verschillende doelen dienen

23 jan om 08:45 uur

Door de tijd heen is er wisselende aandacht en ruimte voor kunst in de openbare ruimte. Van de standbeelden op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan om 09:09 uur

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Abrio, nieuw in de openbare ruimte!

23 dec 2024

Steden warmen sneller op door het hitte-eiland-effect. Daarom zoekt Watergames & More voortdurend naar…

Lees verder »