Live-stream kunst: Beijerkoppen in Rotterdam

woensdag 27 juni 2012
timer 2 min
Op de gevel van de MediaMarkt op de kop van de Beijerlandselaan in Rotterdam Zuid zijn drie full-colour LED-videoschermen geplaatst van 3 x 3,5 meter. Op de schermen zijn continu live-beelden te zien van nieuwslezers over de hele wereld.

Live-stream kunst: Beijerkoppen in R'dam

Internationale nieuwslezers

Een zoekmachine verzamelt via verschillende satellieten studiobeelden van nieuwsuitzendingen over de hele wereld. Uit deze uitzendingen worden fragmenten geselecteerd waarin alleen de nieuwslezer in beeld is. Afhankelijk van de duur dat de nieuwslezer in beeld is, vloeit een fragment over in een fragment van een andere zender. Daardoor ontstaat een onregelmatige, zachte wisseling van beelden. Voorbijgangers kunnen de nieuwsfragmenten horen door kleine luidsprekers.

Portretten van dagelijkse gezichten

De kunstenaars Toine Horvers en Paul Cox gaan uit van het gegeven dat kijken naar televisienieuws hoort bij het dagelijks leven in alle streken en culturen van de wereld. Naast het verbindende internationale aspect zien de kunstenaars de nieuwslezer ook als een vertegenwoordiger van een traditie; die van het portret. Van oudsher worden gezichten afgebeeld en in een kader geplaatst – een ritueel verschijnsel dat iedereen herkent. Het gezicht van de nieuwslezer dat iedere dag weer goed verzorgd, belicht, uitgesneden en ingekaderd op de beeldbuis verschijnt kan worden gezien als een voorbeeld van dat ritueel.

Centrum Beeldende Kunst Rotterdam

Dit kunstwerk is ontworpen door Toine Horvers en Paul Cox en uitgevoerd in samenwerking met V2_Lab voor de ‘Boulevard Zuid’ en is in opdracht van het Centrum Beeldende Kunst Rotterdam, Deelgemeente Feijenoord en het Pact op Zuid tot stand gekomen. Het is de laatste in een serie van drie grote werken die het Centrum Beeldende Kunst in Rotterdam Zuid organiseert, na Raamvertellingen in Pendrecht en Broken Light op Katendrecht.

Meer artikelen met dit thema

flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »

Dakterrassen: groene oase in stedelijke omgeving

11 mrt om 08:55 uur

Dakterrassen winnen steeds meer terrein in de stedelijke omgeving. Ze bieden niet alleen extra buitenruimte,…

Lees verder »

Het voorjaar lonkt: samen genieten van de buitenruimte

3 feb om 14:27 uur

Met de eerste zonnestralen in aantocht, wordt de buitenruimte weer dé plek waar mensen samenkomen. Of het nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

Kunst in de openbare ruimte kan verschillende doelen dienen

23 jan om 08:45 uur

Door de tijd heen is er wisselende aandacht en ruimte voor kunst in de openbare ruimte. Van de standbeelden op…

Lees verder »
descriptionArtikel

Plantenbakken verfraaien en vergroenen Dordtse binnenstad

13 jan om 09:09 uur

Dordrecht kent een prachtige historische binnenstad. Om de belevingswaarde nog verder te vergroten, heeft de…

Lees verder »
descriptionArtikel

Abrio, nieuw in de openbare ruimte!

23 dec 2024

Steden warmen sneller op door het hitte-eiland-effect. Daarom zoekt Watergames & More voortdurend naar…

Lees verder »