Eerste online OVL Symposium succesvol verlopen

zondag 25 oktober 2020
timer 3 min
NSVV, OVLNL en Acquire Publishing organiseerden op 22 oktober het jaarlijkse OVL Symposium met inspirerende sprekers en verschillende innovaties. Door het coronavirus was het symposium dit jaar een online feestje.

De aftrap van het symposium werd verricht door dagvoorzitter Chantal Verspaille, OVLNL-voorzitter Arthur Klink en John de Joode van het NSVV. Aan Klink en De Joode werd onder meer gevraagd welke ontwikkelingen er in het komende jaar centraal staan. “Wij zien dat het gedachtegoed over omgevingsgericht lichtontwerpen vorm begint te krijgen. Het welbevinden van mens en omgeving komt steeds meer centraal te staan. Er zijn inmiddels goede studies verricht, er worden mooie projecten uitgevoerd en wij als OVLNL proberen handvatten mee te geven aan mensen die bezig zijn met openbare verlichting.” De Joode denkt dat thuiswerken steeds meer de norm gaat worden. “Daar komen ook steeds vaker lichtvraagstukken bij kijken. Ook de buitenruimte gaat anders ingericht worden het komende jaar. De vergevorderde techniek en participatie zorgen voor omslag in denken.”

Na de verschillende goedbezochte sessierondes waarbij thema’s verlichtingskunde, smart city & lighting en licht en omgeving ruimschoots aan bod kwamen, gaven wethouder van de gemeente Utrecht Kees Diepeveen en Annelies de Jong, directeur Solgu, een keynote over hinder door ledarmaturen. In Utrecht Overvecht is een testlocatie ingericht om mensen verschillende lichtarmaturen te laten ervaren. Solgu vertolkt in Utrecht de stem van mensen die door hun beperking te zeer belast worden om zich te kunnen organiseren. De Jong: “Inwoners kunnen zich bij ons melden als ze overlast ervaren in welke vorm dan ook. We ontvingen tijdens de overgang naar ledverlichting veel klachten. We wilden graag dat voordat de hele stad over zou stappen naar ledverlichting dat er eerst een testonderzoek plaatsvindt. Daarom zijn we blij met de proefopstelling.” De Jong is duidelijk wanneer het project voor haar geslaagd is. “Als het merendeel van de mensen zegt dat ze met de ledverlichting kunnen leven, er niet verblind door worden door en veilig een weg kunnen vinden.” De proef loopt nog tot medio april en iedereen kan via een app bevindingen van de teststraat delen.

IGOV-speldje

Ook deze editie van het OVL Symposium stond in het teken van de uitreiking van het jaarlijkse IGOV-speldje. Dit jaar ging de onderscheiding naar Daaf de Kok van Licht en Donker Advies. “Ik ben vereerd om jou dit speldje te overhandigen”, aldus Arthur Klink. “Dankzij jou zijn we regionale IGOV-platformen gaan organiseren en zijn de kenniscafés ontstaan.” De Kok was vereerd met het speldje: “ik ben beduusd dat ik dit speldje in ontvangst mag nemen. Ik ga het speldje met trots dragen en blijf strijden voor nog meer openheid en transparantie.”

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Energiezuinige en vleermuisvriendelijke verlichting in RijswijkBuiten

14 apr om 09:23 uur

Tussen het centrum van Rijswijk en Delft bouwt de gemeente Rijswijk sinds 2013 samen met ontwikkelaars aan…

Lees verder »
flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

De tien lessen van smart lighting

3 feb om 14:15 uur

Bij het verslimmen van je openbare verlichting gaat het niet primair om slimme techniek, al klinkt het wel zo.…

Lees verder »
descriptionArtikel

Verlichting als brug tussen heden en verleden

17 jan om 15:11 uur

Monumentale bruggen zijn niet alleen functionele verbindingen, ze zijn ook iconen van ons cultureel erfgoed en…

Lees verder »
descriptionArtikel

Meer aandacht voor comfort en sensorbedieningen

8 jan om 08:44 uur

Traditionele lichtbronnen zijn zo langzamerhand volledig uit het straatbeeld verdwenen. Ledverlichting heeft…

Lees verder »
descriptionArtikel

Samenwerken is voor een toekomstbestendig beheer steeds belangrijker

29 nov 2024

In de rubriek 'Vijf vragen aan' bieden we makers van de openbare ruimte de mogelijkheid om elkaar vragen te…

Lees verder »
descriptionArtikel

Quooker zorgt voor ruimte(s) om te groeien

27 nov 2024

In Ridderkerk wordt momenteel op het gloednieuwe bedrijventerrein Nieuw Reijerwaard een duurzaam bedrijfspand…

Lees verder »
descriptionArtikel

Knipperlichten in wegdek laten voetgangers in Valkenburg veilig oversteken

16 nov 2024

De Cauberg in Valkenburg aan de Geul is een druk punt, waar zowel veel fietsers, auto’s als ook voetgangers…

Lees verder »