Rainbow Station ter ere van metamorfose Amsterdam Centraal

vrijdag 10 april 2015
timer 1 min
In samenwerking met sterrenkundigen van de universiteit Leiden ontwierp Daan Roosegaarde het Rainbow Station. Een tijdelijk lichtkunstwerk dat elke dag een uur lang te zien is op Amsterdam Centraal.

Rainbow Station werd ontworpen ter ere van de metamorfose van Amsterdam CS, het 125 jaar oude station van onze hoofdstad. Bekijk hieronder het lichtkunstwerk in actie.
 

In Straatbeeld 2 van 2015 staat een artikel over Rainbow Station. Leden kunnen deze editie downloaden in de Bibliotheek. Nog geen lid? Bekijk hier de voordelen.

Meer artikelen met dit thema

descriptionArtikel

Energiezuinige en vleermuisvriendelijke verlichting in RijswijkBuiten

14 apr om 09:23 uur

Tussen het centrum van Rijswijk en Delft bouwt de gemeente Rijswijk sinds 2013 samen met ontwikkelaars aan…

Lees verder »
flash_onNieuws

Eindhoven komt met concreet plan voor meer kunst in openbare ruimte

11 apr om 08:57 uur

Eindhoven wil kunst en cultuur een vaste plek geven in de openbare ruimte. In het nieuwe Actieplan Cultuur 2025…

Lees verder »
flash_onNieuws

Bedrijventerrein Nieuw-Reijerwaard verlicht met duurzame gelijkstroom

31 mrt om 10:18 uur

Nieuw-Reijerwaard zet een belangrijke stap in de verduurzaming van de openbare ruimte door de verlichting…

Lees verder »
descriptionArtikel

Een hoogwaardig stadsentree in Breda met aantrekkelijke verblijfsplekken

31 mrt om 09:59 uur

Kun je het schetsontwerp van een bank op de Stationslaan uitwerken, was de vraag van gemeente Breda. De…

Lees verder »

Levy: ik was een hek en ben nu een fietsenrek

26 mrt om 09:32 uur

Op de Nationale Klimaat Vakbeurs 2025, die plaatsvindt op 16 en 17 april in Expo Houten, presenteert Delta hun…

Lees verder »

Dakterrassen: groene oase in stedelijke omgeving

11 mrt om 08:55 uur

Dakterrassen winnen steeds meer terrein in de stedelijke omgeving. Ze bieden niet alleen extra buitenruimte,…

Lees verder »

Het voorjaar lonkt: samen genieten van de buitenruimte

3 feb om 14:27 uur

Met de eerste zonnestralen in aantocht, wordt de buitenruimte weer dé plek waar mensen samenkomen. Of het nu…

Lees verder »
descriptionArtikel

De tien lessen van smart lighting

3 feb om 14:15 uur

Bij het verslimmen van je openbare verlichting gaat het niet primair om slimme techniek, al klinkt het wel zo.…

Lees verder »